23 Nisan’da hava o kadar güzeldi ki o günü evde geçirmek yazık olurdu. Biz de yaklaşmakta olan yazı, artık karşılamanın vakti geldi diye düşündük ve kendimizi dışarı attık.

İlk önce yolumuz bir at çiftliğine düştü; ama atınız yoksa ve ata binmeyi de bilmiyorsanız at çiftliğinde olmanızın pek bir anlamı olmadığını kısa sürede keşfedip, başka yeni yerler keşfetmek için yola devam ettik. Çatalca’ya doğru giderken, Antikköy tabelası dikkatimizi çekti ve hadi şuraya bir bakalım diyerek keşfe başladık.

Antikköy kocaman bir kendin pişir-kendin ye mekanı. İster masalarda, ister yer sofralarında oturarak, seçtiğiniz etleri, yanınıza getirilen mangalda pişirerek kendinize ziyaret çekebileceğiniz güzel bir mekan. Hem de bu ziyafeti Büyükçekmece Gölü manzarası eşliğinde yapabilme ihtimalinizde var. Ayrıca mangal ziyafetinden önce ya da sonra hamak keyfi de yapabilirsiniz. Bu arada köfte ve sucuk çok güzeldi; gider de mangal yapalım derseniz etten önce köfte ya da sucuk tercih etmenizi tavsiye ederim. Bir de alkol yok, ilgilenenlerin bilgisine.

Burası çocuklar için de eğlenceli bir mekan. Girişteki mini hayvanat bahçesine tüm çocuklar büyük ilgi gösteriyor, hatta büyükler de. Biz bir tavuskuşunun o muhteşem kuyruğunu açışına şahit olduk ki dakikalarca kafesin önünden ayrılamadık.

Şunu da yazmadan geçemeyeceğim yalnız; mekanda sağda solda uyarı yazıları olan küçük tabelalar vardı, “çimlere basmayınız” gibi olanlardan ve birkaçında şöyle yazıyordu: “uygunsuz oturmak yasaktır.” Bunu yorumsuz olarak bir kenara bırakıyorum.

Biz gittiğimizde Antikköy çok kalabalıktı, garsonun gelmesini, ardından etlerin ve mangalın gelmesini de epey beklememiz gerekti. Öğrendiğimize göre hafta sonları daha da kalabalık oluyormuş. Gitmeden rezervasyon yaptırmak da fayda var sanırım. Ayrıca her şey bir an evvel olsun diye stres yapmamak lazım, yoksa keyif değil eziyet olur. Mangalı beklerken hayvanları sevmek, hamakta sallanmak, manzara izlemek gibi yapılabilecek birçok şey var, mekanını bu özelliklerini değerlendirmek en iyisi.

Bizim için çok keyifli bir gün oldu. Açık havada, mangal keyfi için tavsiye ederim…

Antikköy – www.antikkoy.com – (212) 887 22 95 96-97